Kui soovid olla jooksvalt kursis sündmuste ja infoga Facebooki vahendusel, liitu grupiga "ANNA JOOGA": https://www.facebook.com/groups/1376613165804231/ 

2020 praktilise joogafilisoofia kursuse ajad ja teemad: 

26. Jaanuar kell 15.00-16.40
Jooga mõiste, tähendus ja sisu.
Vaatame tekstilisi allikaid jooga tähenduse mõistmiseks. Tutvume jooga ajalooga. Saame teada, mis on jooga praktiseerimise mõte.

09. Veebruar kell 15.00-16.40
Kuidas praktiseerida joogat igapäevaelus - nii matil kui matilt väljaspool.
Räägime jooga teel edasiliikumiseks vajalikust suhtumisest ja eluvaatest. Saame teada joogalikud põhimõtted, mille järgi igapäevaelus toimida. Räägime sellest, milliste tegevuste kaudu me joogapraktikatega kogutud energiat kaotame.

22. Märts kell 15.00-16.40
Miks me kannatame? Mis on takistused, mis jooga teel ületada tuleb? Loeng sisaldab ka sissejuhatust dualistlikku joogafilosoofiasse.

26. Aprill kell 15.00-16.40 
Sissejuhatus klassikalisse mitteduaalsesse tantrajoogasse (NB! Palun mitte ajada segamini seksuaalse suunaga, neo-tantraga). Räägime, milline on enesest teadlikuks saamise teekond. Teeme ka mõne praktilise meditatsiooni- ja mõtteharjutuse.

Vaatleme, mida räägivad erinevad tekstid jooga kui spirituaalse eesmärgi kohta viimase 2500a jooksul. Pöörame tähelepanu sellele, kuidas tekstidesse kirja pandut igapäevaelus rakendada. Kursus avardab silmaringi ja kasvatab sinu jooga-alast enesekindlust. Sobib kõikidele huvilistele, kes ei ole varem jooga ajalugu ja filosoofiat õppinud.
Tõenäoliselt on kursusel palju huvitavat ka neile, kes on lõpetanud mõne asanatele fokusseeritud 200h TT kursuse ja sooviksid nüüd oma teadmisi jooga tekstide osas süvendada. Kursus ei ole keskendunud ühele spetsiifilisele joogafilosoofia suunale vaid annab sissejuhatuse ja ülevaate, millised need erinevad suunad üldse on. Tule õppima!

Kogu kursuse maksumus 80 EUR.
1x = 25 eur 
Kursus toimub Tallinnas, Black Dog jooga stuudios Uus-Sadama 11.
Registreerimiseks kirjuta pille@blackdog.ee
Kursust juhendab Anna-Maria Annus

Kursus sinu kodus

2019 kevadel toiminud jooga filosoofia, teooria ja tekstide kursus on võimalik kõigil huvilistel teha läbi läbi oma kodus. Iga osa sisaldab nii 90 minutilist lindistust kui ka kirjalikku loengukonspekti koos viidetega allikatele, mida suurema huvi korral ise edasi uurida saab. 

Teemad:
1. Jooga ajalugu ja kujunemistee. Jooga definitsioonid.
2. Jätkame definitsioonidega ja arutleme, mis on jooga. Tekstilised allikad jooga tähenduse mõistmiseks.
3. Jooga praktiseerimine igapäevaelus. Jooga kui distsipliin. Sisemise energia kultiveerimine ja energia kaotamise viisid.
4. Dualistlik joogafilosoofiline maailma- ja inimesekäsitlus ja kannatuste põhjused. Takistused jooga teel. Väga praktiline loeng!
5. Mittedualistlik tantrajooga (ei ole seost seksiga) ja teekond iseendani. Mis on valgustumine. 
6. Armastuse suutrad. Efektiivsed taotlused. Intuitsioon. Hinge olemus. Soovitused mediteerimiseks.

Kursus sisaldab ka mõned lühikesed juhendatud meditatsioonid/harjutused.

Üks osa 15 eur, kogu kursus 90 eur.

Kursuse või üksiku osa tellimiseks kirjuta annamaria.annus@gmail.com. 

Anna-Maria Annus


Joogalaagrid, loengud ja koolitused